EXPOREAL 2017

V Atrios-e udržiavame dobré vzťahy s našimi obchodnými partnermi či blízkymi priateľmi a každého z času na čas radi stretneme. Takisto hľadáme a rozvíjame aj ďalšie nové zaujímavé projekty v oblasti real estate. Niekedy však skĺbiť a stihnúť oboje počas roka nie je tak jednoduché. Našťastie sa každoročne koná veľtrh EXPO REAL v Mníchove. Začiatkom októbra sme sa za Atrios zúčastnil už na 20. ročníku tohto podujatia.

 

EXPO REAL je udalosť, pri ktorej sa každý rok stretnú odborníci, špecialisti a zástupcovia spoločností zaoberajúcich sa nehnuteľnosťami. Architektúrou, developmentom, investovaním do nehnuteľností, financovaním, konzultáciami, predajom či prenájmom nehnuteľností, jednoducho takmer všetkým čo s nehnuteľnosťami súvisí. Mimo to sa tu prezentujú desiatky miest, regiónov či krajín, ktoré na EXPO REAL prídu ukázať ako sa rozvíjajú a aké možnosti ponúkajú ich obyvateľom či prípadným investorom. Tento rok sa veľtrhu zúčastnilo rekordných 2 003 vystavovateľov z 35 krajín a až cez 41 500 účastníkov.

Na tomto veľtrhu sa zároveň odráža investičná nálada investorov. Aj tento rok bolo na EXPO REAL cítiť, že je stále veľká vôľa nakupovať hotové projekty. Zaznamenali sme veľký záujem investorov najmä projekty logistických centier. Avšak aj  na retailové objekty, či kancelárske budovy existuje veľký dopyt. Oslovili sme dokonca hotelové siete, ktoré sa pozerajú na Slovensko a chcú priniesť nové koncepty krátkodobého ubytovania. Developeri na veľtrhu prezentovali svoje projekty, banky sa zaujímali o ich financovanie, poradcovia obchodovali, architekti prezentovali svoje kreatívne schopnosti a stavebné firmy zasa ich chuť po výstavbe.

Okrem prezentácií spoločností sa na EXPO REAL koná množstvo odborných prednášok a diskusií, ktoré nás mnoho naučili a otvorili úplne nové obzory pri práci na našich projektoch. Učili sme sa od spoločností, ktoré fungujú globálne a majú za sebou kvantum dobrých referencií. Pozreli sme si ako sa k developmentu pristupuje v iných krajinách a iných mestách. Ako sa plánujú nové mestské štvrte a prepájajú s tými existujúcimi. Ako sa dá pri developmente spraviť niečo pre ľudí žijúcich v blízkom okolí, alebo ako sa dá vytvoriť kvalitné pracovné prostredie pri výstavbe kancelárskych komplexov, prípadne komfortné bývanie s pridanou hodnotou pri bytových projektoch.

EXPO REAL bol opäť nie len miestom, kde sme stretli množstvo známych tvárí, vymenili si novinky s obchodnými partnermi a pri víne sa porozprávali s blízkymi priateľmi. Bolo to zároveň miesto, kde sme nabrali veľa inšpirácie a vedomostí, ktoré chceme aplikovať pri našej ďalšej práci. Už teraz sa tešíme ako sa to podarí!

 

 

Autor: Matej Jelínek

 

MicrosoftTeams-image MicrosoftTeams-image (4) 22281202_10214018883723269_903048032_o 22243675_10214018883803271_1639902385_o